Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Testování od 26. 4.

Testování od 26. 4.Vážení rodiče, předškolních dětí a IZS,

dnes jsme obdrželi testovací sady na dalších čtrnáct dní. Bohužel se jedná o jiný typ testů, tudíž se budeme muset naučit vše od začátku. Proto vám zasílám instruktážní video a informační leták.

Instruktážní video, jak na testování:

https://www.youtube.com/watch?v=BmDnd140UH4

Informační leták k testování: testovani-letak-singclean.pdf

 

Po zhlédnutí vám bude jasné, že testování bude trvat delší dobu, proto se prosím obrňte na pondělí trpělivostí a vysvětlete dětem, že pro ně se nic zásadního nemění (odběr), jen na výsledek budeme muset počkat déle. Více práce s tím ale budeme mít my (zaměstnanci), ale bohužel i vy, rodiče. Roztok připravíme do zkumavky ve stojánku, ale vymáchání tampónu na tyčince ve zkumavce s roztokem, stlačení tampónu pro získání extrakce, zavíčkování odkapávačem a nakapání tří kapek na testovací kartu provedete vy, rodiče. Tento celý proces odhaduji bude trvat cca 5 minut a pak bude potřeba vyčkat dalších 15 minut na výsledek (venku před školkou).

Věřím, že se vše opět rychle naučíme.

Klidný víkend.

Markéta Havelková