Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Provoz MŠ od 3. 5. 2021

Provoz MŠ od 3. 5. 2021Vážení rodiče všech dětí,

od pondělí 3. 5. 2021 se opět můžeme všichni potkat ve školce bez omezení. Nadále platí dle zákona o ochraně veřejného zdraví, že vstup do MŠ je umožněn pouze dětem bez příznaků respiračního onemocnění. Připomínáme, že je vaší povinností hlásit v MŠ případné onemocnění Covid-19. Následné kroky budou činěny po konzultaci s KHS. Jedině tak lze zabránit šíření epidemie onemocnění Covid-19.

Od pondělí 3. 5. 2021 se vrátíme opět k běžnému provozu od 6:30 do 17:00 (vyzvedávání 16:45).

Ráno se budeme scházet v červené třídě, pokud počasí dovolí budeme s dětmi odpoledne venku a rozcházet se budou ze zahrady bez možnosti vstupu do šaten. Prosím přineste proto dětem batůžky nebo tašky.

Platby za stravné neobnovujte, všechny děti mají přeplatky. Vyúčtování provede paní hospodářka v srpnu. Pokud někdo chcete přeplatky převést na další školní rok, kontaktujte paní hospodářku (703 494 246 nebo jidelnahostavice@seznam.cz).

Platby za školné je potřeba i nadále platit, vyúčtování a vrácení školného bude do konce června 2021.

 

INFORMACE Z MŠMT:

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 29. dubna 2021 došlo k vydání:

  • Novelizovaného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 3. 5. 2021. Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující:
  • V mateřských školách od 3. 5. 2021 se umožňuje osobní přítomnost všech dětí v MŠ v kraji Středočeském, Pardubickém, Libereckém a Praze; v těchto krajích probíhá provoz MŠ standardním způsobem (bez omezení počtu dětí ve skupině či třídě, bez testování dětí a pro všechny děti navštěvující tyto MŠ). Stejné už od 26. dubna 2021 platí v Karlovarském, Královéhradeckém a Plzeňském kraji.

Děti v mateřských školách v kraji Středočeském, Pardubickém, Libereckém a Praze se od 3.5. 2021 již povinně netestují, všichni pracovníci přítomní na pracovišti MŠ se testují povinně jedenkrát v pracovním týdnu (to stejné již platí v kraji Karlovarském, Královéhradeckém a Plzeňském).

 

V pondělí se budeme těšit.

Celý kolektiv MŠ Hostavice