Úvod > O školce

O školce

Mateřská škola Hostavice je zcela novou, moderní mateřskou školou. Budova je dvoupodlažní a je navržena tak, že v jedné části jsou umístěny třídy a v druhé moderní kuchyně, technické zázemí, kanceláře a tělocvična. Kapacita školy je 112 dětí ve čtyřech odděleních.

Součástí jednotlivých oddělení jsou prostorné herny a třídy, které jsou vybaveny účelným a vkusným nábytkem s nejrůznějšími hračkami, hrami i pomůckami, aby zde byl vytvořen útulný a podnětný interiér pro každodenní pobyt těch nejmenších. Děti mají také k dispozici velkou zahradu s množstvím nápaditých herních prvků. Nově je vybavena dvěma altány, které poskytují potřebný stín. Větší altán slouží i jako venkovní učebna. Okolí školy je tiché, klidné a bezpečné. Pozemek školy těsně sousedí s nově dostavovanou vilovou zástavbou „Rodinné domy Jahodnice“. Budova je umístěna v blízkostí hostavického přírodního parku, vhodného k vycházkám i k výuce.

Školní vzdělávací program podle kterého probíhají výchovně – vzdělávací činnosti vychází zcela z principů RVP PV a je společnou prací ředitelky a celého týmu pedagogů MŠ - Hostavice. Jsou v něm zcela zohledňovány potřeby dětí a vychází nejen z tradic českého předškolního vzdělávání, dlouholetých zkušeností našich učitelek, ale snaží se zařazovat do denního režimu i nejmodernější formy práce s dětmi.

Mateřská škola Hostavice je od 1. 9. 2018 samostatným právním subjektem.

Jak to u nás vypadá?

Červená třída

Modrá třída

Zelená třída

Oranžová třída

Toalety

Zahrada

Kde nás najdete?

Mapa z mapy.cz

Po kliknutí na fotku mapy se dostanete přímo na webové stránky mapy.cz.