Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace k nástupu nových dětí do MŠ

Informace k nástupu nových dětí do MŠInformace k nástupu nových dětí do MŠ:

Organizace:

       provoz školy 6:30 – 17:00

       příchod do třídy nejpozději do 8:00, osobní předání dítěte učitelce

       vyzvedávání dětí z MŠ – vyzvedává pouze zákonný zástupce nebo písemně zmocněná osoba

       vyzvedávání po obědě 12:15 – 12:45

       vyzvedávání odpoledne 15:00 – 16:45

       prosíme rodiče, aby se navzájem nepouštěli do budovy MŠ, pokaždé se ohlaste zazvoněním na příslušnou třídu dítěte

       z bezpečnostních důvodů nenechávejte děti samotné otevírat hlavní dveře do budovy

Co potřebují děti do školky:

       pohodlné oblečení do třídy

       pohodlné oblečení na vycházky a školní zahradu

       náhradní oblečení

       bačkorky (z důvodu bezpečnosti nejsou přípustné pantofle ani crocsy!)

       pyžamo

       je povolena jedna malá plyšová hračka, jako mazlíček

       vše PODEPSÁNO (alespoň iniciály)

Co nenosit do školky:

       řetízky, náramky

       malé hračky

       žvýkačky, bonbóny…

       lahvičku na pití

 

 Adaptace na nové prostředí:

Děti nastupující do červené třídy:

·      s dítětem první den můžete jít do třídy (po nezbytně nutnou dobu)

·      dítě první dva dny chodí jen na dvě hodiny (od 8. do 10. hodin)

·      poté po domluvě s paní učitelkou může dítě chodit do oběda

·      dítě chodí do oběda minimálně do 8. 9. 2023

 

Starší děti nastupující do zelené, modré a oranžové třídy:

·      doporučujeme také adaptaci na nové prostředí, první týden dítě chodí do oběda

·      postupně se doba prodlužuje dle individuálních potřeb dítěte

·      konzultujte tento postup s paní učitelkou na třídě

Informace k platbám školného a stravného:  Informace k platbám zde

KONTAKTY:

Telefonní čísla na jednotlivé třídy:

       modrá třída:                    703 494 242

       červená třída:                  703 494 243

       oranžová třída:                703 494 244

       zelená třída:                     703 494 245

       ředitelna:                         703 494 247               mshostavice@seznam.cz

       hospodářka:                     703 494 246        jidelnahostavice@seznam.cz

 

www.mshostavice.cz – nastavte si odběr novinek a budete aktuální informace dostávat do svých e-mailových schránek. Sekce pro rodiče je zaheslována, heslo obdržíte ve třídě.

 

Desatero pro rodiče před nástupem dítěte do školky Autor: PhDr. Simona Hoskovcová

  1. Mluvte s dítětem o tom, co se ve školce dělá a jaké to tam je. Můžete si k tomu vzít obrázkovou knížku nebo si popovídejte s dítětem, které do školky už chodí (mělo by tam ale chodit rádo, aby se vaše dítě nevystrašilo barvitým líčením zlých zážitků). Vyhněte se negativním popisům, jako „tam tě naučí poslouchat“, „tam se s tebou nikdo dohadovat nebude“ apod.
  2. Zvykejte dítě na odloučení. Při odchodu např. do kina láskyplně a s jistotou řekněte, že odcházíte, ale ujistěte dítě, že se vrátíte. Dítě potřebuje pocit, že se na vás může spolehnout. Chybou je, vyplížit se tajně z domu. Dítě se cítí zrazené a strach z odloučení se jen prohlubuje.
  3. Veďte dítě k samostatnosti zvláště v hygieně, oblékání a jídle. Nebude zažívat špatné pocity spojené s tím, že bude jediné, které si neumí obléknout kalhoty nebo dojít na záchod. Dítě nesmí při nástupu do MŠ používat pleny.
  4. Dejte dítěti najevo, že rozumíte jeho případným obavám z nástupu do školky, ale ujistěte ho, že mu věříte a že to určitě zvládne. Zvýšíte tak sebedůvěru dítěte. Pokud má dítě chodit do školky rádo, musí k ní mít kladný vztah. Z toho důvodu nikdy školkou dítěti nevyhrožujte (dítě nemůže mít rádo něco, co mu předkládáte jako trest) – vyhněte se výhrůžkám typu „když budeš zlobit, nechám tě ve školce i odpoledne“.
  5. Pokud bude dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Rozloučení by se nemělo příliš protahovat. Ovšem neodcházejte ani narychlo nebo tajně, ani ve vzteku po hádce s dítětem.
  6. Dejte dítěti s sebou něco důvěrného (plyšáka, hračku, polštářek).
  7. Plňte své sliby – když řeknete, že přijdete po obědě, měli byste po obědě přijít.
  8. Udělejte si jasno v tom, jak prožíváte nastávající situaci vy. Děti dokážou velmi citlivě poznat projevy strachu u rodičů. Platí tu, že zbavit se své úzkosti znamená zbavit dítě jeho úzkosti. Pokud máte strach z odloučení od dítěte a nejste skutečně přesvědčení o tom, že dítě do školky dát chcete, pak byste měli přehodnotit nástup dítěte do školky. Případně se dohodněte, že dítě do školky bude vodit ten, který s tím má menší problém.
  9. Za pobyt ve školce neslibujte dítěti odměny předem. Dítě prožívá stres nejen z toho, že je ve školce bez rodičů a zvyká si na nové prostředí. Přidá se strach z toho, že selže a odměnu pak nedostane. Samozřejmě – pokud den ve školce proběhne v pohodě – chvalte dítě a jděte to oslavit třeba do cukrárny nebo kupte nějakou drobnost. Materiální odměny by se ale neměly stát pravidlem, dítě by pak hračku vyžadovalo každý den.
  10. Možnosti postupné adaptace dítěte. Promluvte si s učitelkou o možnostech postupné adaptace dítěte.