Úvod > Aktuality > Prázdninový provoz

Prázdninový provoz

Vzhledem k současné epidemiologické situaci, vyžadující zachování skupinové izolace, přistoupily mateřské školy na Praze 14 ve vzájemné shodě se zřizovatelem k následující úpravě letního prázdninového provozu. Provoz bude zajištěn přihlášeným dětem v  měsíci červenci (od 7. do do 30. 7.), vždy v jejich kmenové školce tak, aby nedocházelo k nebezpečnému mísení skupin a hrozbě neřízeného přenosu onemocnění SARS-CoV-2. V měsíci srpnu budou všechny mateřské školy na území Prahy 14 uzavřeny.

Cílem těchto opatření je vybalancovat potřebu vyjít vstříc pracujícím rodičům, kteří po posledním velmi náročném roce většinou nemají mnoho zbývající dovolené, a zároveň zajistit bezpečný provoz školky, v homogenních skupinách, nepřerušovaný karanténními opatřeními nebo omezováním provozu z důvodu nedostatku personálu v daných mateřských školách.

Pandemie nám za poslední rok ukázala, že mnoho věcí nebude moci fungovat tak, jak jsme doposud byli zvyklí. V současné situaci, kdy zbývá zhruba dva a půl měsíce do prázdnin a s velkým očekáváním konečně znovu otevíráme mateřské školy, pouze však pro děti plnící povinnou předškolní docházku a jen ve skupinách do patnácti dětí a s velmi přísnými režimovými opatřeními, nikdo nedokáže říct kdy a za jakých podmínek budou školky otevřené i pro ostatní děti.

Chápeme, že všichni rodiče potřebují čas na naplánování léta, vyřešení dovolených, popřípadě hlídání u babiček, letní tábory a jiné další aktivity. Proto se snažíme vám vyjít maximálně vstříc a s co největším předstihem vám dát vědět, jak budou školky v letošním létě fungovat.

Uvědomme si prosím, že toto řešení v žádném případě není pro školky ulehčením situace, na místo jednoho až dvou týdnů provozu bude každá školka v provozu celý měsíc. Je velmi pravděpodobné, že nebudeme mít plný stav personálu, ať už z důvodu karantény, nemoci nebo OČR.

Současné řešení také umožňuje přijetí všech původně přihlášených dětí. V případě střídání otevřených MŠ ve 14denních cyklech z důvodů různých kapacit škol docházelo na většinu termínů k obrovskému převisu dětí (který bychom museli řešit losováním a nemusely by se tak dostat například děti do své kmenové školky nebo oba sourozenci).

Dětem, které byly původně přihlášeny na letní provoz v měsíci srpnu, bude tedy umožněno po stejně dlouhou dobu navštěvovat kmenovou mateřskou školu v měsíci červenci.

V případě jakýchkoliv nejasností či dotazů ohledně letního provozu mne prosím kontaktujte na tel. 703 494 247. Budu se snažit vám vyjít maximálně vstříc.

Ing. Markéta Havelková, Ph.D.