Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace k zápisům do ZŠ

Informace k zápisům do ZŠVážení rodiče,

upozorňujeme vás na povinnost dostavit se k zápisu do ZŠ s dětmi, které k 31. 8. 2021 dovrší věk šesti let, a dále dětí s odkladem školní docházky, který byl povolen v loňském roce. Bližší informace najdete na webových stránkách konkrétních základních škol.

Protože se blíží zápis do MŠ potřebujeme od vás informaci, zda budete žádat o odklad školní docházky vašeho dítěte a bude potřeba držet i nadále místo v MŠ Hostavice. V těchto případech je nutno po zápisu do ZŠ doložit Rozhodnutí o odkladu školní docházky, které vydává ředitelka vybrané ZŠ.

Jelikož nebylo jisté, zda se v ZŠ Šimanovská bude otevírat přípravná třída, informujeme vás, že pokud bude zájem minimálně 10 dětí (již nyní je jich 7), bude přípravná třída otevřena.

 

Bližší informace k provozu od 12. 4. budeme moci zaslat po schválení vládou, doufejme co nejdříve. Zatím vláda počítá s otevřením školek pro předškoláky s povinnou školní docházkou ve skupinách maximálně po patnácti, 2 x týdně antigenní testování (předpokládáme, že odběr z nosu budou dětem provádět rodiče) a děti by měly být při pobytu v MŠ bez roušek….

 

Děkujeme za spolupráci.

Krásné dny.

Markéta Havelková a kolektiv